لزوم ساماندهی اعتباربخشی آزمایشگاه های دامپزشکی با همکاری مجامع بین المللی
1399/05/20

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، ساماندهی تجهیزات، نیروهای متخصص، عملیات و اعتباربخشی آزمایشگاه های دامپزشکی با همکاری مجامع بین المللی را از اولویت های کاری معاونت تشخیص و مدیریت درمان این سازمان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علی‌صفر ماکنعلی در مراسم تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور، ضمن تاکید بر اهمیت معاونت تشخیص و مدیریت درمان این سازمان، بر چهار اولویت کاری این معاونت که باید توسط معاون جدید پیگیری شود، تاکید کرد.

به گفته وی این چهار اولویت شامل؛ ساماندهی تجهیزات آزمایشگاهی در 114 آزمایشگاه بخش دولتی، ساماندهی نیروهای متخصص آزمایشگاهی، ساماندهی عملیات آزمایشگاهی و همچنین اعتباربخشی آزمایشگاه‌ها با همکاری مجامع بین المللی بر اساس استاندارد 17025 ISO  است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور همچنین  بر بهبود مستمر در ارائه خدمات به بهره برداران این سازمان تاکید کرد و گفت: بهبود مستمر در ارائه خدمات به بهره برداران و پیگیری امور ایشان باید مد نظر همه مدیران سازمان در سطوح ملی و استانی قرار گیرد.

وی افزود: همچنین باید سرعت خدمت‌رسانی به ارباب رجوع افزایش یابد و شرایط کسب و کار تسهیل شود.

در این مراسم دکتر رضائیان زاده معاون سابق تشخیص و مدیریت درمان ضمن بیان مختصری از اقدامات انجام شده در مدت زمان تصدی مسئولیت معاونت تشخیص و مدیریت درمان، از کلیه همکاران سازمان و ادارات کل دامپزشکی استانها که با این معاونت همکاری داشته اند تشکر کرد.

در ادامه معاون جدید تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور ضمن تشکر از حسن اعتماد رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: معیار عملکرد هر سازمان به نحوه خدمات‌رسانی آن بستگی دارد و باید تقاضای ذی‌نفعان و انتظارات آنها مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.

به گفته دکتر خداویردی، باید برای کمیت و کیفیت بهتر خدمات رسانی معاونت تشخیص و مدیریت درمان، به نوسازی و نوآوری اقدام کرد که این موضوع در برنامه های کاری معاونت تشخیص و مدیریت درمان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بنابر این گزارش، در آیین تکریم و معارفه که با حضور دکتر علی‌صفر ماکنعلی رئیس این سازمان و شورای مدیران سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد؛ دکتر خالد خداویردی به عنوان معاون جدید تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور منصوب و معارفه شد و از زحمات دکتر قاسم رضاییان‌زاده معاون سابق تشخیص و مدیریت درمان که به سمت مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور منصوب شد، قدردانی به عمل آمد.

در متن حکم علی‌صفر ماکنعلی خطاب به خداویردی از وی خواسته شده تا با بهره‌گیری از توان علمی و کارشناسی نیروهای کارآمد آن معاونت با اجرای برنامه‌های کلان و روش‌های نوین در جهت ارتقای قابلیت‌های تشخیص بیماری‌ها، توسعه و تعمیق فعالیت‌های بخش غیردولتی دامپزشکی و با استفاده از ظرفیت فعالان بخش، در تحقق اهداف و خوداتکایی کشور گام‌های موثر بردارد.

گفتنی است؛ مدیرکل دامپزشکی ایلام، مدیرکل حوزه ریاست سازمان دامپزشکی کشور‌، معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور و مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور از سوابق کاری دکتر خداویردی است.

تعداد مشاهده خبر834 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal