قابلیت‌ها و ظرفیت‌های جامعه عشایری باید معرفی شود
1399/04/18
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: جامعه عشایری دارای قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی در راستای تولید است که لازم است از طریق ابزارهای مختلف رسانه ای دیده و معرفی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس قندالی در دیدار با سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: جامعه عشایری مردمی مولد، قانع، کم توقع، نجیب و اصیل هستند که باید بیشتر شناسانده و از آنان حمایت شود.

وی افزود: سازمان امور عشایر ایران خود را موظف به پیگیری مطالبات و خواسته های جامعه عشایری اعم از تامین آب، سوخت، نهاده‌ها، آموزش، بهداشت و ... می‌داند و در این مسیر حرکت می کند.

قندالی، تولیدات این قشر از جامعه را باکیفیت و متنوع عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از هزار فروشگاه عشایری در کشور فعال است که توسط تشکل‌ها و تعاونی‌های عشایری اداره می‌شود.

همچنین در این دیدار سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، جامعه عشایری را قشری تولید کننده و موثر در بخش کشاورزی دانست و گفت: این مرکز آمادگی خود را برای معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های جامعه عشایری از طریق روش های مختلف اطلاع‌رسانی اعلام می‌کند.

والی‌زاده افزود: این مرکز در راستای بهره گیری بیشتر بخش کشاورزی از فضای رسانه ای و تبیین برنامه ها و اقدامات بخش در راستای شعار سال و تامین امنیت غذایی، راه‌اندازی رادیو رویش و تحریریه مجازی جهش تولید در بخش کشاورزی را در دستور کار قرار داده است.

تعداد مشاهده خبر494 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal